Cestovní pojištění do Egypta

Rozhodli jste se, že svou příští dovolenou strávíte v prosluněném Egyptě? Z hlediska chorob a zdravotních komplikací bohužel nejde o nejbezpečnější destinaci. Turisté čelí různým rizikům, která není radno podcenit. Chcete-li si dovolenou užít bez zbytečných komplikací, vezměte si k srdci následující doporučení. A hlavně se nezapomeňte pojistit, protože kvalitní cestovní pojištění je při cestování mimo EU naprosto zásadní.

Vyžadujte péči v soukromých nemocnicích

Egyptský zdravotnický systém je založen na sítí státních a soukromých zdravotnických zařízení. Přihodí-li se vám zdravotní komplikace, upřednostněte soukromý sektor. Ošetření a operace jsou sice podstatně dražší než ve státních nemocnicích, ale zároveň i na mnohem vyšší úrovni. S pacienty se zde zachází mnohem lépe a péče je lépe organizovaná.

A protože Egypt cizincům nenabízí zdravotní pojištění, nezbude vám, než si uzavřít cestovní pojištění do Egypta ještě před odletem.

Cestovní pojištění do Egypta

Online pojištění do zahraničí vaši dovolenou nijak výrazně neprodraží, a navíc získáte jistotu, že vám v případě potřeby pomůže pojišťovna.

Musíte se nechat očkovat?

Chystáte-li se do Egypta na turistickou cestu, pak se povinně očkovat nemusíte. Obecně jsou dostačující očkování běžná v České republice, očkování proti břišnímu tyfu, žloutence typu A a B a případně proti meningitidě A a C. Při vstupu však po vás nikdo Mezinárodní očkovací průkaz vyžadovat nebude.

Očkování do Egypta

Pozor na faraonovu pomstu

ERGO pojišťovna uvedla, že k nejčastějším zdravotním komplikacím, které v Egyptě řeší, patří tzv. faraonova pomsta. Jedná se o nepříjemné střevní potíže způsobené nedodržením základních hygienických návyků. Můžete se jim vyhnout tak, že budete pít pouze balenou vodu (nedávejte do ní led) a jíst dostatečně tepelně upravené maso. Zároveň se vyhýbejte nebaleným potravinám a zboží z trhů. Pokud se střevní potíže přesto objeví, sežeňte si v lékárně Antinal.